اطلاعیه (پاسخ به اخبار منتشر شده)

به نام خدا

به تازگی در بعضی از سایت ها درباره ارتش جمهوری اسلامی ایران، شرکت عمران آبشار اسپادانا و پروژه شهید کشوری مطالبی منتشر شده که نیاز دانستیم موارد زیر به استحضار عموم شهروندان و به خصوص مردم شریف شهرک شهید کشوری برسد:

 

 • در سال 1372 مقام معظم رهبری زمینی بالغ بر 300 هکتار از اراضی ارتش را جهت احداث منازل مسکونی به پرسنل غیور هوانیروز اختصاص دادند.

 • بر این اساس از همان سال عضوگیری آغاز و در عرض چند سال نزدیک به 10 هزار نفر از پرسنل هوانیروز به عضویت پروژه شهید کشوری درآمدند.

 • تا سال 1380 تمامی نقشه ها و مدارک مورد نیاز شهرسازی به سازمان های ذیربط به منظور اخذ مصوبه کمیسیون ماده 5 جهت طرح در شورای عالی معماری ارسال گردید.

 • در سال 1380 پروانه کلی (موافقنامه اصولی) مبنی بر احداث 17600 واحد مسکونی توسط شهرداری صادر گردید که کلیه ساخت و سازها تا کنون بر مبنای همین پروانه کلی بوده است.

 • در کنار این پروانه کلی، پیگیری های مستمر جهت اخذ کمیسیون ماده 5 از طریق شرکت عمران آبشار اسپادانا انجام گرفت که شهرداری اصفهان مسئولیت اخذ مصوبه کمیسیون را به عهده داشته است.

 • در سال 1385 مصوبات کمیسیون ماده 5 توسط شورای عالی معماری و شهرسازی اعلام و  300 هکتار به دو بخش 170 هکتار و 130 هکتار تقسیم شد.

 • لازم به ذکر است 170 هکتار از این اراضی به عنوان سرانه های خدماتی کلان شهر اصفهان تعیین گردید که 40 درصد به همراه معابر و… آن نیز به شهرداری واگذار (که تمامی آنها توسط شهرداری فروخته شده است) و سند آن نیز انتقال یافته است.

 • همچنین 5/22 % از اراضی 130 هکتاری به غیر از کلیه معابر و فضاهای سبز نیز به عنوان سهم شهرداری واگذار گردید و این شهرک عملاً به شهر اصفهان الحاق گردید.

 • از سال 1385 باتوجه به اینکه مصوبه شورای عالی به صراحت شهرداری را موظف نموده بود تا نسبت به اخذ پروانه و پایان کار به میزان مورد توافق اقدام نماید ولی عملا به جز بخشی از فاز 1 و 2، اقدام خاصی درخصوص بقیه فازها صورت نگرفت و چندین بار نیز شورای عالی این موضوع را پیگیری ولی اتفاق خاصی نیفتاد و مصوبات ابلاغ نگردید. ولی شرکت عمران آبشار اسپادانا به طور مکرر پیگیر اخذ پروانه ساخت و پایان کار بر اساس مصوبات قانونی بود که تمامی توافقنامه ها و صورتجلسات موجود است و اگرچه توافقات به طور کامل عملی نشد اما شرکت عمران آبشار اسپادانا موفق به دریافت پایان کار تعدادی از بلوک ها و صدور 300 فقره سند تک برگ و ارائه به مالکین گردید.

 • عملیات اجرایی در پروژه شهید کشوری بر اساس پروانه کلی صادر شده تا سال 1400 ادامه داشت اما با تغییر مدیریت شهری علی رغم داشتن پروانه کلی مورد تأیید شهرداری، از ادامه فعالیت ها در این پروژه ممانعت شد این اقدام در حالی رخ داد که در بعضی از زمین های سهم شهرداری پروانه صادر و عملیات اجرایی آغاز شد.

 • پس از پیگیری های به عمل آمده از سوی شرکت عمران آبشار درخصوص علت توقف عملیات اجرایی مشخص گردید که به دلیل عدم ابلاغ مصوبات شورای عالی در سال 1385 و افزایش ساخت و ساز می بایست میزان زمین خدماتی واگذاری جهت تأیید مصوبه بیشتر شود و به منظور حل این مشکل به میزان 16 هکتار دیگر از اراضی مجاور شهرک جهت افزایش سرانه های خدماتی توسط ارتش آزادسازی و به اداره کل راه و شهرسازی جهت واگذاری به ارگان های خدمات رسان تحویل گردید. (لازم به ذکر است درخصوص تمامی زمین های خدماتی طی صورتجلسه ای سه جانبه به شهرداری و ارگان خدمات رسان واگذار شده است ).

 • در راستای خدمات رسانی به شهروندان با مساعدت بنیاد تعاون ارتش، علی رغم آنکه فقط واگذاری زمین های خدماتی در تعهدات شرکت عمران آبشار اسپادانا بوده اما این شرکت در راستای کمک به ساکنین شهرک اقدام به احداث یک باب مدرسه، احداث ایستگاه آتش نشانی و خرید برخی از تجهیزات مدرن آتش نشانی، راه اندازی مرکز بهداشت، مرکز موقت اورژانس و ایستگاه پلیس پیشگیری و همچنین اجرای عملیات خاکبرداری و فونداسیون دو مجموعه آموزشی و عملیات تسطیح و سنگ برداری مرکز بهداشت از دیگر اقداماتی بود که توسط شرکت عمران آبشار اسپادانا انجام گرفت.

 • مدرسه شهید کشوری  
 • ایستگاه آتش نشانی شهید کشوری 
 • ایستگاه پلیس پیشگیری شهید کشوری 
 • پایگاه اورژانس شهید کشوری 
 • مرکز جامع بهداشت شهید کشوری 
 • بعد از 16 سال از مصوبه سال 85، مجدداً در هفتم آذرماه 1401 پس از پیگیری های مکرر بنیاد تعاون ارتش مبنی بر درخواست ابلاغ مصوبه کمیسیون ماده 5، شورای عالی معماری و شهرسازی طی نامه ای با احداث 14663 واحد مسکونی در شهرک شهید کشوری موافقت نموده و موضوع را به استانداری اصفهان اعلام می نماید که تاکنون هنوز این موضوع به شرکت اعلام نگردیده است.

 

جهت مشاهده ابلاغ مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران  اینجا  کلیک کنید

 • پس از اعلام مصوبات شورای عالی معماری و شهرسازی، طی جلساتی که در شهرداری و استانداری اصفهان مبنی بر آغاز عملیات اجرایی در فاز 7 برگزار شد، متاسفانه تمامی مطالبات ادعایی شهرداری اصفهان از ارتش و 170 هکتاری و … به موضوع فعالیت در 130 هکتاری واقع در پروژه شهید کشوری گره زده شد و علی رغم صورتجلسات و مذاکرات حضوری از فعالیت اجرایی در این فاز ممانعت به عمل آمد. با این حال کتباً طی دو مرحله با شهرداری اصفهان درخصوص صدور پروانه مکاتبه شده که هنوز جوابی واصل نگردیده است.

 • در ارتباط با خدمات زیربنایی نیز با توجه به اینکه از واحدهای ساخته شده حدود 5200 واحد مسکونی ساکن شده اند، در حال حاضر حدود 20 هزار نفر در شهرک شهید کشوری از تمامی خدمات زیربنایی شامل: انشعابات آب و فاضلاب، برق، گاز، تلفن و اینترنت (از طریق فیبر نوری و هوشمندسازی ساختمان ها) برخوردار بوده و هم اکنون در حال بهره برداری هستند که تمامی قبوض آن از طریق ارگان های مربوطه صادر و توسط ساکنین پرداخت می گردد.

 • در رسانه ها موضوع آماده سازی زمین های خدماتی عنوان می شود که در این خصوص لازم به توضیح است که آماده سازی تمامی زمین های خدماتی شامل: آماده سازی معابر، پیاده روها و … و همچنین ارائه خدمات زیربنایی برعهده شرکت عمران آبشار اسپادانا بوده که تاکنون اقدامات لازم صورت گرفته است.

 

اجرای معابر و فضای سبز شهرک شهید کشوری 

اجرای معابر و حیابان های شهرک شهید کشوری 

اجرای معابر و پارک سرو شهرک شهید کشوری 

پارک بازی شهرک شهید کشوری 

احداث پیاده رو و معابر در شهرک شهید کشوری 

احداث پیاده روها و معابر شهرک شهید کشوری 

 • در ارتباط با خدمات روبنایی نیز معابر و دسترسی ها و آبراه ها و … در بخش 130 هکتاری اجرا گردیده و شهروندان در حال بهره برداری از آن می باشند.

 • در فرآیند احداث معابر و اجرای زیرساخت ها شرکت عمران آبشار اسپادانا طی سالیان گذشته تاکنون نسبت به پرداخت هزینه حفاری و همچنین عوارض مربوطه به شهرداری اقدام نموده که اسناد مالی آن موجود می باشد و مهر تاییدی است بر واگذاری آن به شهرداری و دیگر سازمان ها. در ارتباط با روشنایی معابر نیز بایستی عنوان نمود که طی مکاتبات متعددی با مسئولین ذیربط درخواست تحویل روشنایی ها نیز انجام شده که مقرر گردید تمامی روشنایی ها پس از بهینه سازی بر اساس استانداردهای اداره برق تحویل گردد.

اجرای انشعاب فاضلاب 

احداث پست گاز

 

 • احداث پست گاز 
 • با توجه به توضیحات داده شده شرکت عمران آبشار اسپادانا تاکنون هیچگونه تخلفی در اجرای فعالیت های عمرانی خود نداشته و همواره تلاش نموده بر اساس مقررات اقدام به فعالیت نماید و طی سالیان گذشته در راستای اخذ پایان کار و تاییدیه های آتش نشانی که با جان و مال مردم در ارتباط است از طریق شهرداری منطقه 6 پیگیری شده که متاسفانه همکاری مطلوبی صورت نگرفته است.

 • در پایان از تمامی ساکنین شهرک شهید کشوری به دلیل مساعدت و یاری این شرکت در راستای انجام هرچه بهتر وظایف خود تشکر و قدردانی و همچنین از اعضای فاز 7 به دلیل عدم هماهنگی ارگان های ذیربط درخصوص تأخیر در شروع عملیات اجرایی عذرخواهی می نمایم. لازم به ذکر است که در این رابطه شخص مدیر عامل محترم شرکت و همچنین امیر مدیر عامل محترم بنیاد تعاون ارتش به طور جد پیگیر این موضوع هستند که امیدواریم با کمک ارگان های مربوطه به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی در فاز 7 باشیم.

7 پاسخ
 1. مهدی
  مهدی گفته:

  اگر گره درکارساخت فاز هفت بیاندازید نفرین هزاران خانوار پشت سرتان است
  خطاب به مسئولین شهرداری

  پاسخ
 2. محمد
  محمد گفته:

  با سلام
  اعضای فاز ۷ تا چه زمانی باید صبر کنند. با این وضعیت تورم روز به روز اجازه ها بیشتر میشه و ما هم به خونه دار شدن نزدیک نمی‌شیم.لطفا کاری بکنید.
  با تشکر

  پاسخ
 3. ابراهیم ایوبی
  ابراهیم ایوبی گفته:

  سلام با عنایت به اینکه اجرا کمیسیون پنچ شهرادری استان اصفهان تاکوهی کرده است با توجه این که همه زمین از پایگاه‌های هوانیزوز همانند بزرگ راه قدیر ، شهید کشوری و ایستگاه آتش نشانی و ترمتیال شهری و پایانه صفه و عیر ..را بدون هیچ گونه هزینه دریافت کرده و در خصوص ارائه خدمات به پيشکسوتان هشت سال دفاع مقدس کم لطف نموده و از آقای استاندار اصفهان تقاضا دارم در این زمینه ورود نموده

  پاسخ
 4. محمد بیگی
  محمد بیگی گفته:

  با سلام….لطفا هر چه سریعتر فاز ۷ ( بلوک های Q4 و v1 اجرایی کنید، تا هر چه سریعتر ساخته شوند ) ما تمام چکها را داده‌ایم، آیا فقط چکها کافیست ( طبق قرارداد)یا باز هم میبایستی پول دهیم؟! لطفا اطلاع رسانی بفرمائید باتشکر

  پاسخ
 5. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام
  از طبقه ۳۵ به بالا را بدید شهرداری برای خودش بسازه
  همه چی را خودش حل میکنه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.