در سال 1379 با توجه به اهميت، گستردگي و شرايط خاص مجتمع بزرگ آبشار (پروژه شهيد كشوري)، مقرر شد شركتي جهت مديريت و اجراي پروژه مذكور كه جزء عظيم‌ترين‌ پروژه‌هاي عمراني كشور محسوب مي‌گردد، به صورت سهامي خاص تأسيس شود تا كليه امور پروژه تحت يك مديريت متمركز و هماهنگ سامان گيرد.
بدين منظور شركت عمران آبشار اسپادانا در تاريخ 1379/11/17 به ثبت رسيد و فعاليت خود را رسماً شروع نمود و از اوايل سال 1380 حسب برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، ساخت و ساز مجموعه‌هاي مسكوني تحت فازهاي مختلف در پروژه تعريف و آغاز گرديد به نحوي كه هم‌اكنون پروژه‌هاي متعدد در قالب يك برنامه مدون به سرعت در حال اجرا مي‌باشد.

mojtama1.gif

   مجتمع بزرگ آبشار در شرق شهر زیبای اصفهان و در حاشیه رودخانه زنده رود واقع شده است. این مجتمع که بر روی تپه ماهورهای مجاور جنوب رودخانه رشد می کند رو به دشت سرسبز و زیبای حاشیه زاینده رود دارد. این منظره شگرف تصویری است از اتحاد مدرنیته و طبیعت چرا که برخلاف طراحی های شطرنجی یکنواخت شهری، سعی طراحان بر آن بوده است تا این مجتمع متناسب با طبیعت زیبای جنوب زنده رود زاییده شود.

 


mojtama2.gifعرصه این مجتمع به وسعت 300 هکتار است که بر اساس مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی ایران، 130 هکتار از آن به مجتمع مسکونی و 170 هکتار آن به مجتمع کلان شهری اختصاص یافته است. نسبت فضای سبز در این باغ شهر زیبا به میزان اراضی اشتغال یافته به مجتمع های مسکونی بسیار گسترده­تر است که فضایی زیبا و آرام را به همراه تمامی امکانات زندگی در یک کلان شهر اعم از مراکز تجاری، تفریحی،  درمانی، آموزشی و خدماتی برای مردم اصفهان و گردشگران نصف جهان فراهم خواهد آورد.